نهاد گواهی دهنده آزمونگر راویان مدیریت

ArmCert

پشتیبانی

1 عکس

نشست کمیسیون استانداردهای غذایی کدکس با حضور ایران در فائو

بیست و یک تیر ۱۳۹۵

رم - ایرنا - سی و نهمین نشست کمیسیون استانداردهای غذایی موسوم به 'کدکس الیمنتاریوس' با حضور جمهوری اسلامی ایران در مقر سازمان خوار و بار کشاورزی ملل متحد 'فائو' در رم آغاز شد.


به گزارش ایرنا، جمهوری اسلامی ایران و نمایندگان کشورهای عضو در این نشست که تا روز جمعه ادامه دارد، به بررسی امنیت غذایی و استانداردهای کیفیتی برای حفظ سلامت مصرف کنندگان و تضمین تدابیر مناسب در تجارت غذایی گفت و گو می کنند و سازمان فائو از طریق این ساختار بین دولتی و همکاری های فنی با کشورهای عضو، در جهت تسهیل تجارت و ارتقای کیفیت و ایمنی محصولات غذایی گام بر می دارد. 


کدکس الیمنتاریوس در دهه 60 میلادی و با همکاری فائو و سازمان جهانی بهداشت با هدف حفظ سلامت مصرف کنندگان و تضمین صحیح بودن مبادلات بین المللی تاسیس شد. این کمیسیون بر روی استانداردهای امنیتی و کیفیتی که مواد غذایی و غذا باید داشته باشند کار می کنند. 


نیره پیروزبخت رئیس سازمان استاندارد ایران که در این نشست مسئولیت هماهنگی اقدامات مربوط به مقررات جهانی غذا را در خاورنزدیک بر عهده دارد با تاکید بر ضرروت تدوین استانداردهای منطقه ای و بین المللی گفت: این نشست به منظور ارتقا امنیت و ایمنی غذا و تدوین استانداردهای بین المللی غذایی و کشاورزی تشکیل شده است و جمهوری اسلامی ایران که به عنوان یکی از اعضای فعال این کمیسیون در این نشست شرکت کرده است در چند سال اخیر موفق شد تدوین استانداردهای متعددی را از جمله ماهی خاویار، سیستم شماره گذاری افزودنی ها ، کیوی و خرما را بر عهده بگیرد. ایران همچنین با حمایت دفتر نمایندگی خود در سازمان فائو توانسته کدکس خاورنزدیک را عهده دار شود. 


مجید دهقان شعار نماینده دائم ایران در سازمان خوابار و کشاورزی ملل متحد نیز با اشاره به مصوبات ماه گذشته کنفرانس منطقه ای خاورمیانه و شمال آفریقا و همچنین مصوبات جدید شورای فائو اظهار کرد: این سازمان آمادگی خود را برای کمک به کشورهای عضو برای ظرفیت سازی در جهت تولید محصولات سالم کشاورزی و کاهش آلاینده های محصولات کشاورزی و منطبق با استانداردهای کدکس اعلام کرده است.

با ما تماس بگیرید

معرفی شرکت ArmCert شرکت آزمونگر راویان مدیریت با نام اختصاری آرم سرت - ArmCert به شماره ثبت 446580 یک نهاد گواهی دهنده (CB – Certification Body) یا سی بی ایرانی در زمینه صدور گواهینامه از جمله گواهینامه های بین المللی ایزو (ISO) برای سیستم های مدیریت می باشد از جمله: سیستم های مدیریت کیفیت – ایزو ISO 9001 زیست محیطی – ایزو ISO 14001 ایمنی و بهداشت شغل – OHSAS 9001 ایمنی مواد غذایی – ایزو ISO 22000 و HACCP امنیت اطلاعات – ایزو ISO 27001 انرژی HSE– ایزو ISO 50001 استاندارد حلال از اتحادیه حلال جهانی Halal World Union مرکز مونیخ شرکت آرم سرت – ArmCert ارائه دهنده خدمات آموزشی و صدور گواهینامه آموزشی تحت اعتبار اکوال اشورنس استرالیا و یا اودیزوی چک می باشد.

تماس با ما

  • تهران - حیابان مطهری - کوه نور - کوچه سوم - پلاک 5 واحد 302
  • تلفن : 91002754-021
  • فکس : 91002754-021
طراحی و توسعه سایت توسط Anatech Anatech | آناتک

تمامی حقوق برای این وبسایت محفوظ می باشد